Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
marekkricka@seznam.cz
+420 602 178 460

Závlahové systémy

Naše službyKaždý z nás se jistě cítí příjemně na zahradě, která je pokryta zeleným kobercem zdravého trávníku a která je osázená rostlinami, z jejichž vzhledu je patrné, že je o ně dobře postaráno.

Zavlažovací systémy pro zahrady

Zavlažovací systémy pro zahrady jsou tvořeny propojením několika prvků tak, aby fungovaly automaticky podle toho, jak je nastavíte. Aby byl zavlažovací systém automatický, musí být řízen počítačovou jednotkou. Samotná voda pro zavlažování zahrady je čerpána ze zdroje, kterým může být studna, vodovodní řád, či jiný zdroj. Na něj je pak napojen potrubní systém zakončený postřikovači. Voda se k jednotlivým postřikovačům vpouští elektromagnetickými ventily, které spíná řídící jednotka. Důležitou součástí zavlažovacího systému pro zahrady jsou čerpadla nebo čerpací stanice, které jsou srdcem téměř každého závlahového systému.

3 důvody, proč chtít zavlažovací systém pro Vaši zahradu

Možná Vás napadají tyto otázky:

Možná Vás napadá, že zavlažovací systémy pro zahrady nějak naruší estetickou stránku Vaší zahrady. Toho se však nemusíte bát, protože závlahový systém je v době, kdy právě nezaléváte, skryt pod zemí. Pokud Vás napadá otázka, jak je to se zavlažovacími systémy pro zahrady a sekáním trávy, odpověď je stejná, jako v předchozím případě. Tím, že postřikovače jsou v době nezalévání skryty, nemůže při sekání trávy dojít k poškození systému.

Další častou obavou je, že bude zahrada zalévána automatickým zavlažovacím systémem vždy ve stanovený čas a zbytečně tak budete plýtvat vodou v případě deště. Ani toho se však nemusíte bát. Automatický zavlažovací systém pro zahrady reaguje na delší období dešťů tím, že dodávku vody přeruší. Rádi Vám poradíme s výběrem zavlažovacího systému

Díky zkušenostem z praxe můžeme nabídnout poradenskou činnost v oblasti výběru těch správných komponentů a rozložení zavlažovacího systému právě pro Vaši zahradu. Navrhneme Vám optimální zavlažovací systém, vhodné typy postřikovačů, ventilů a řídících jednotek. Také provedeme hydraulické výpočty optimalizace dimenze potrubí a analýzu vydatnosti vodních zdrojů z hlediska jejich možností pro využití na závlahu. Navrhneme Vám vhodné čerpadlo a jeho umístění, stejně jako systém spínání a jištění hydraulického systému. Budete tak mít jistotu, že zavlažovací systém bude opravdu na míru Vaší zahradě.

Fotogalerie